Репрезентација

23/04/2015

Започна продажбата на билети за натпреварот Македонија – Франција

Ракометната федерација на Македонија ги пушти во продажба билетите за натпреварот на нашата репрезетнација против Светскиот првак Франција, во рамките од 33-то коло од квалификациите за […]
21/04/2015

Билетите за Франција по 200 и 300 денари

На вчерашната седница, УО на РФМ ги определи цените на билетите за квалификацискиот натпревар против Франција. Натпревар во кој македонските навивачи за 200 и 300 денари […]
20/04/2015

ДЕН ПОТОА: ЦРВЕНО-ЖОЛТА РАПСОДИЈА ВО СРЦ КАЛЕ

Вистински ракометен празник овој викенд во Скопје. Нашата женска младинска репрезентација го освои првото место на квалификацискиот турнир со максимален број на победи од исто толку […]
17/04/2015

Македонија со победа ги отвори квалификациите за ЕП во Шпанија

Македонската младинска репрезенација со победа ги отвори квалификациите за пласман на Европското првенство кое летово ќе се одржи во Валенсија, Шпанија откако во еден тежок и […]
17/04/2015

Скопје – домаќин на квалификациски турнир за ЕП до 19 години

Започнувајќи од денес, овој викенд нашиот главен град ќе биде домаќин на квалификацискиот турнир за пласман на Европското првенство што ќе се одржи во Валенсија, Шпанија […]
13/04/2015

Контролен меч за финални подготовки на женската младинска репрезентација

Женската младинска репрезентација на Македонија ќе ги започне своите финални подготовки за квалификациите за Европското младинско првенство што ќе се одржи во Валенсија, Шпанија со контролен […]