Репрезентација

07/11/2015

Добра игра на Македонија за нерешено со Црна Гора

Македонија остана непоразена во вториот дуел на Кроација купот, кој се одржува во Умаг. И покрај тоа што против себе имаше поодморен противник, Македонија одигра многу […]
07/11/2015

Македонија домаќин на машкото кадетско СП во 2019 година

Денес на ИХФ конгресот кој овој викенд се одржува во Сочи, Русија, делегатите од националните ракометни федерации едногласно ја потврдија кандидатурата на Македонија за организатор на […]
07/11/2015

Нова шанса за младите ракометари

Македонската ракометна репрезентација вечерва од 19:00 часот против репрезентацијата на Црна Гора, ќе го игра вториот натпревар во рамките од „Кроација купот“ што се одржува во […]
07/11/2015

(Видео) Цепелинот на Лазаров и Ојлевски

На вчерашниот натпревар на македонската репрезентација против Хрватска, капитенот Кире Лазаров и Гоце Ојлевски го имаа потегот на натпреварот, добро познатиот цепелин, кој долго време го […]
07/11/2015

Лазаров: Шанса треба да добијат сите репрезентативци

Вчера македонската репрезентација загуби убедливо од фворизираната Хрватска со 29:21 во првиот натпревар од пријателскиот турнир во Умаг, каде нашиот капитен изјави дека нема место за […]
06/11/2015

Македонија загуби од Хрватска, но го доби Пешевски

Убедлив пораз доживеа македонската ракометна репрезентација од домаќинот Хрватска на стартот од Кроација купот во Умаг. Конечни 29-21 за објективно подобрата селекција во овој дуел. Гледавме […]