Репрезентација

12/01/2016

Станиќ ја префрли фаворитската улога на нашата репрезентација

Еден од најдобрите голмани во Европа и на нас добро познатиот бивши голман на РК Металург, Дарко Станиќ во пресрет на Европското првенство во Полска, ја […]
12/01/2016

Обрван: Против Франција и Полска ќе одиграме максимално

Македонските ракометни репрезентативци по двете победи над Црна Гора и двете ремија со Словенија, утре напладне, со чартер-лет од Скопје до Краков, ќе заминат во Краков, […]
12/01/2016

Можеме ли да ја скротиме Франција?

Остануваат само 4 дена до првиот натпревар на македонската ракометна репреземтација на европското првенство во Полска. А на стартот, Македонија не можеше да има посилен противник. […]
11/01/2016

Обрван ги одбра лавовите кои ќе се борат на ЕП во Полска

Во рамки на финалните подготовки пред заминување на машката сениорска ракометна репрезентација на ЕП во Полска, селекторот Ивица Обрван попладнево одржа средба со сите ракометари, на […]
11/01/2016

Македонија по втор пат ја совлада Црна Гора

Денес македонската репрезентација повторно беше подобра од репрезентацијата на Црна гора, овојпат со 29:26. Натпревар од затворен карактер, на кој беше поштеден капитенот Кире Лазаров. Но, […]
11/01/2016

(Видео) Најава за претстојното ЕП во Полска

Во пресрет на Европското првенство во Полска, еуфоријата помеѓу љубителите на македонскиот ракомет се зголемува. Полека, но сигурно целата јавност се насочува кон нашите репрезентативци. Се […]