Репрезентација

19/01/2016

Јоноски: Одиме на победа

Во пресрет на дуелот со Србија, нашиот репрезентативец  Ацо Јоноски во изјава за порталот ,,Дерби“ смета дека токму овој меч е одлучувачки за нашата репрезентација како […]
19/01/2016

Прибак: Македонија е чекор понапред!

Натурализираниот македонски репрезентативец со српско потекло Немања Прибак даде свое видување за денешниот натпревар кој е последен од првата фаза на ЕП во Полска, и е […]
19/01/2016

Храбро по триумф над Србија

Македонија на ова европско првенство го игра најдобриот ракомет до сега. За тоа нема дилема. Но, извонредната игра со Франција во прво коло и испуштената победа […]
18/01/2016

Абутовиќ: Најголемата опасност доаѓа од Лазаров и Стоилов!

Македонските ракометари утре го играат последниот натпревар од првата фаза на ЕП во Полска. По несреќните два порази од Полска и од Франција, нашите ракометари утре […]
18/01/2016

Ненадиќ: Македонија е благ фаворит во утрешниот дуел!

Утре, нашите ракометари го играат последниот дуел од групната прва фаза на ЕП во Полска. По несреќните два порази на нашата репрезентација, утре ја имаме последната […]
18/01/2016

ЕП Полска 2016: Ден 3

Понеделнички сите се разбудивме со обврски, но некаде длабоко во потсвеста сте ни вие 16 херои наши. Секогаш како да ни фали онаа самодоверба на крај […]