Репрезентација

21/01/2016

Стоилов: Хрватска ни е должник од Катар

Македонскиот репрезентативец, Стојанче Стоилов во пресрет на вечерашниот натпревар против Хрватска во своја изјава потенцираше дека хртватите ни се должници од СП во Катар, каде нашата […]
21/01/2016

Одбројуваме до Хрватска

Постанавме како НАСА, само што НАСА одбројува за вселената, а ние за они 16 наши космонаути кои ги испративме во битка за ракометниот трон. Што ќе […]
21/01/2016

Дувњак: Тактички сме подготвени за Македонија!

Вечерва со почеток во 20:30 часот во Краков, Полска во познатата Таурон Арена, нашата репрезентација го игра првиот натпревар од втората главна фаза против репрезентацијата на […]
21/01/2016

Манасков: Се ќе зависи од нас самите, можеме до триумф!

Левото крило на нашата репрезентација Дејан Манасков, човекот кој со својот гол во финишот на натпреварот против Србија и донесе реми на Македонија, а со тоа […]
21/01/2016

Лазаров: Ќе одиме на победа против Хрватска!

Нашата најдобра ракометна репрезентација денес ги продолжува натпреварите овој пат од втората фаза, откако во еден одличен и до крај неизвесен натпревар од првата фаза против […]
20/01/2016

(Видео) Цепелинот Манасков-Лазаров избран за најдобар погодок во А и Б групите

ЕХФ во изборот за најдобри 5 погодоци од првата фаза на ЕП во групите А и Б, го избра цепелинот на Манасков-Лазаров за најдобар. Погодок кој […]