Репрезентација

25/01/2016

Мамелунд: Ќе биде тежок натпревар, Македонија не е лесен противник!

Денес со почеток во 18:15часот македонската репрезентација го игра петтиот натпревар на ЕП во Полска.Противник на Македонија е репрезентацијата на Норвешка која е се поблиску до […]
25/01/2016

Миркуловски: Треба да го испочитуваме договореното!

Репрезентацијата на Македонија, по четиридневниот одмор вечерва го продолжува своето учество во втората фаза на ЕП во Полска. Наш вечерашен противник е одлчната селекција на Норвешка […]
24/01/2016

(Видео) Мотивација пред натпреварот со Норвешка

Уште едно моќно видео за македонската репрезентација во пресрет пред натпреварот со Норвешка во рамките на Европското првенство во Полска. Овојпат Мартин Пресилски по втор пат […]
22/01/2016

(Видео) Најдобрите одбрани на Борко Ристовски

Македонскиот репрезентативец, Борко Ристовски на престојното Европско првенство во Полска, одигра две одлични партии против репрезентациите на Франција и Полска, каде забележа доста добри одбрани. Одбрани […]
22/01/2016

Црвеното светло е вклучено

Од каде ли да почнам … Ајде од последниот текст и одбројувањето до Хрватска и оној рецепт за Хрватски полнети пиперки. Ама не наполнија како мисирка […]
21/01/2016

Хрватска не спушти на земја

Репрезентацијата на Хрватска со убедливата победа од 24:34 не спушти на земја. Натпревар во кој уште во првите 10 минути се реши победникот, кога нашите ракометари […]