Репрезентација

25/01/2016

Обрван: Ремито е добар резултат, иако жалам што не победивме

Селекторот на македонската репрезентација, Ивица Обрван изрази задоволство по второто реми на нашата репрезентација на шампионатот, овојпат против репрезентацијата на Норвешка, која беше фаворит во овој […]
25/01/2016

Прибак: Наместо три добиени натпревари, имаме два нерешени

Македонскиот репрезентативец Немања Прибак игра одлично на овој шампионат, го дава својот максимум на секој натпревар. Несомнено така беше и на денешниот натпревар против Норвешка, каде […]
25/01/2016

Георгиевски: Треба да жалиме, што не издвојувавме победа!

Десното крило на македонската репрезентација, Гоце Георгиевски на прес-конференцијата после натпреварот со Норвешка изјави дека треба да жалиме тоа што не извојувавме победа, бидејќи во поголемиот […]
25/01/2016

Стоилов: Требаше да го победиме овој натпревар

Одличното прво полувреме, предноста од 5 погодоци и падот во последната четвртина од натпреварот, го отсликаа вечерашниот натпревар на македонската репрезентација против Норвешка. Во изјава после […]
25/01/2016

Лазаров: Ние Македонците сме за беља родени

По натпреварот против НОрвешка, каде повторно кикснавме во финишот и не успеавме да ја забележиме првата победа на шампионатот, капитенот Лазаров жали за пропуштената шанса, но […]
25/01/2016

Бод рамен на победа

Македонската репрезентација одигра повторно еден добар натпревар до 50-та минута, за потоа да следат низа грешки, кои норвежаните умешно ги искористија и се вратија во натпреварот […]