Репрезентација

31/01/2016

Македонија преку Чешка за СП во Франција

На денешната прес конференција што се одржа по повод затворањето на уште едно успешно и одлично првенство беа извлечени и двојките кои ќе се борат во […]
31/01/2016

Кој потфрли, а кој одигра на ниво?

За да се оди напред, не смее да се затвораат очите пред проблемите. За се во животот, па и за ракометната селекција. РФМ и стручниот штаб […]
31/01/2016

Македонија против Тунис, Чиле и Полска до Рио

Со завршувањето на шампионатот на Африка, пополнета е групата за олимписките квалификации во која ќе игра и македонската ракометна репрезентација. Тоа е репрезентацијата на Тунис, која […]
27/01/2016

Обван: Белорусија е незгодна репрезентација, Кузмановски се враќа!

Младиот Филип Кузмановски после повредата на натпреварот со Норвешка тренираше со репрезентативците, со што се очекува на денешниот натпревар да заигра против Белорусија. „Многу играчи се […]
26/01/2016

Добра игра, но повторно за малку

Во спортот за да успееш потребни се два фактори, желбата и квалитет за успех. Желба дефинитивно имаме тоа е неизмерно, но дали имаме квалитет е тоа […]
25/01/2016

(Видео) Бомбата на Филип Миркуловски

Македонскиот репрезентативец, Филип Мирколовски одигра една феноменална партија на денешниот натпревар против Норвешка. Натпревар во кој одигра одлично во одбраната, каде врз него беа неколку пати […]