Репрезентација

12/03/2016

Николиќ: Ќе се потрудиме да го поправиме впечатокот!

Репрезентацијата на Македонија, вечерва со почеток во 20 часот во СРЦ ,,Кале“ ќе се сретне со репрезентацијата на Словенија во рамките на квалификацискиот циклус за пласман […]
12/03/2016

Измена во составот на Македонија: Ладева на местото на искусната Антиќ!!!

Вечерва во СРЦ ,,Кале“, нашата женска репрезентација ќе го одигра вториот дуел против репрезентацијата на Словенија која во првиот натпревар катастрофално не порази со високи 35:17. […]
10/03/2016

Очекуван пораз со неочекувано лоша игра!

Нашата женска сениорска репрезентација беше високо поразна на денешниот натпревар против Словенија што се одигра во Марибор со резултат 35:17 (18:8). Уште на самиот старт на […]
10/03/2016

Гакидова: Ќе дадеме се од себе, па зошто да не изненадиме?!

Нашата женска сениорска репрезентација денес го игра првиот натпревар од двата против репрезентацијата на Словенија во рамките на квалификациите за ЕП во Шведска. Првиот натпревар, нашите […]
09/03/2016

Македонките утре ќе им се спротистават на Словенија

Македонската женска ракометна репрезентација утре ќе гостува во Марибор од 17:30 часот, каде ќе проба да и се спротистави на репрезентацијата на Словенија, предводена од поранешниот […]
08/03/2016

Обрван го објави поширокиот список за олимписките квалификации

Селекторот на Македонската машка сениорска ракометна репрезентација, Ивица Обрван, го објави поширокиот список од 28 ракометари на кои ќе смета за Квалификациите за ЛОИ што ќе […]