Репрезентација

21/03/2016

Македонија ,,се сопна“ на патот до Русија

Женската ракометна репрезентација до 20 години изминативе 3 дена беше дел од квалификациите за СП што ќе се одржи во Русија годинава. На овој квалификациски турнир […]
20/03/2016

Познати термини за натпреварите во Гдањск

Сениорската машка репрезентација на Македонија во периодот од 8-ми до 10-ти Април 2016, ќе настапи на квалификацискиот турнир за ОИ во Рио. Познати се термините за […]
17/03/2016

У20: Македонија стартува против репрезентацијата на Израел

Нашата младинска репрезентација (У20) од утре па се до недела ќе биде дел од квалификацискиот турнир на кој учество земаат 4 репрезентации. Покрај нашата репрезентација и […]
14/03/2016

20 ракометари на новиот список на Обрван

Селекторот на машката сениорска репрезентација, Ивица Обрван се реши да го скрати првичниот поширок список. На новиот исто така поширок список се најдоа 20 ракометари со […]
14/03/2016

Младинките ги започнаа подготовките за квалификациите за СП 2016

Женската младинска репрезентација денес ги започна подготовките за квалификациите за СП 2016.Овие квалификации, нашата репрезентација ќе ги одигра во Париз од 18.03 – 20.03.2016 година, а […]
12/03/2016

Ракометарките покажаа квалитет против Словенија

По лошиот натпревар во Марибор, кога репрезентацијата на Словенија не совлада со убедливи 35:17, денес на теренот гледавме една друга македонска репрезентација. Репрезентација која им парираше […]