Репрезентација

08/04/2016

Крстевски: Нашата цел е пласман на ЕП во Данска

Машката младинска репрезентација на Македонија од денес до недела ќе биде дел од квалификациите за Европското првенство што ќе се одржи во Данска. Нашата селекција овие […]
06/04/2016

Обрван го објави конечниот список за олимписките квалификации

Селекторот Ивица Обрван ги објави 18-те ракометари кои ќе патуваат утре во Гданск, каде ќе се обидат да го остварат сонот на сите љубители на македонскиот ракомет […]
05/04/2016

Емотивно збогување на Петар Ангелов – Диви од националниот дрес

Досегашниот репрезентативец на Македонија и активен голман на РК Вардар, Петар Ангелов – Диви денес одржа прес конференција за спортската јавност на која и официјално го […]
28/03/2016

Јуниорите ќе одиграат два контролни натпревари против Бугарија

Машката јуниорска репрезентација на Македонија (У20), во рамки на подготовките за Квалификациите за ЕП 2016, ќе одигра пријателски натпревари против соодветната селекција на Бугарија. Првиот натпревар […]
25/03/2016

РФМ го комплетираше стручниот штаб пред квалификациите за Рио

Денес РФМ соопшти дека го комплетирале стручниот штаб пред олимписките квалификации за Рио, со двајца професионалци: Тања Кајтна – профеционалец во областа на спортската психологија (психолог […]
25/03/2016

Александар Јовиќ му ги остави Кузмановски и Талески на Обрван

Младинската машка ракометна репрезентација ќе ги продолжи подготовките за следните квалификации за ЕП вo понеделник, а селекторот Александар Јовиќ повика 21 ракометар. Меѓу повиканите ги нема […]