Репрезентација

10/04/2016

Јуниорите одат на Европскиот шампионат

Македонската машка јуниорска репрезентација успешно го заврши квалификацискиот турнир за пласман на ЕП, кое ќе се одржи во Данска. Во решавачкиот меч, во директен дуел со […]
09/04/2016

Македонија поуспешна од Фарски Острови

Младинската репрезентација на Македонија денес го одигра вториот натпревар на квалификацискиот турнир кој се одржува во Шафхаузен. Нашите млади ракометари во овој втор натпревар ја забележаа […]
09/04/2016

Б Р У К А – Ракометарите доживеаа дебакл

И оваа Олимпијада македонската ракометна репрезентација ќе ја гледа заедно со сите нас, на телевизија. Шансата не само на оваа генерација, туку на сите претходни генерации […]
09/04/2016

Јуниорите одат по првиот триумф

По (не)очекуваниот пораз од домаќинот Швајцарија, репрезентацијата на Македонија за играчи до 20 години денес го игра вториот натпревар од квалификациите за ЕП во Данска. Како […]
09/04/2016

Квалификации за Рио – Чин II

Поразот од Полска во првото коло, не смее да ги деморализира нашите репрезентативци. И покрај непријатните -5, и покрај слабата игра, Македонија мора да се издигне, […]
08/04/2016

Квалификации за Рио – Чин I

Ракометот, со години единствениот колективен спорт кој постојано е во врвот на светскиот крем, викендов треба да ја достигне својата кулминација. Три меча ја делат гордоста […]