Репрезентација

18/05/2016

Червар: Верувам дека со помош на играчите ќе одговориме на предизвикот

На денешната прес конференција на РФМ, беше преставен официјално Лино Червар како нов селектор на македонската машка сениорска репрезентација. Червар изјави дека е свесен дека ја […]
18/05/2016

Живко Мукаетов: Червар е олимписки и светски првак!

Првиот човек на РФМ, Живко Мукаетов го потврди новиот селектор на нашата машка сениорска репрезентација, Лино Червар. Се потпиша четиригодишен договор, во кој Червар ќе има […]
17/05/2016

Илија Темелковски ќе му биде асистент на Червар

Откако денес беше соопштено дека на клупата на македонската машка репрезентација ќе дојде Лино Червар, хрватот не чекаше многу, па веднаш го именуваше Илија Темелковски како […]
17/05/2016

Лино Червар: Ова е вистински предизвик!

По денешното зелено светло од РМФ за Лино Червар и неговото превземање на селекторското место на машката репрезентација, Червар за официјалниот сајт на РК Металург изјави […]
17/05/2016

Лино Червар е новиот селектор на македонската репрезентација

Лино Червар е новиот селектор на сениорската машка ракометна репрезентација на Македонија. Денес во просториите на РФМ, комисијата во состав Милчо Чакарески, Гино Стрезовски и Славе […]
24/04/2016

Познати се полуфиналистите во Купот на Македонија

Викендов се одиграа натпреварите од групите од четвртфиналето од Купот на Македонија. Екипите кои обезбедија учество во полуфиналето се: РК Металург, РК Охрид и РК Вардар […]