Репрезентација

05/06/2016

Ракометарките со убедлив пораз ги завршија квалификациите

Вечерва како и што се очекуваше, сениорската женска репрезентација на Македонија загуби убедливо до 35:19 од репрезентацијата на Хрватска во Ријека, во рамките од последниот натпервар […]
05/06/2016

Ракометарките против Хрватска ги завршуваат квалификациите

Нашите репрезентативки вечерва во Риека, против репрезентацијата на Хрваткса ќе го одигра последниот натпревар од квалификациите за ЕП кое ќе се одржи кон крајот на годинава […]
02/06/2016

Ракометарките ја пречекуваат репрезентацијата на Црна Гора

Денес од 18:00 часот женската ракометна репрезентација на Македонија во СРЦ „Кале“, ќе ја пречека репрезентацијата на Црна Гора во рамките од квалификациите за ЕП 2016 […]
29/05/2016

Червар го дополни списокот со уште пет ракометари

Селекторот на Македонската машка ракометна репрезентација, Лино Червар, по објавувањето на списокот од 28 ракометари за баражот за СП против Чешка, ги објави и имињата на […]
26/05/2016

Червар го објави поширокиот список за баражот со Чешка

Селекторот на Македонската машка ракометна репрезентација, Лино Червар, денеска објави список со 28 ракометари кои ги повика за подготовките за бараж натпреварите за Светското Првенство против […]
19/05/2016

Симовски објави поширок список на ракометарки за Црна Гора и Хрватска

Селекторот на женската сениорска репрезентација на Македонија, Симе Симовски го објави поширокиот список на ракометарки повикани за подготовките за престојните два квалификациски натпревари за ЕП 2016 […]