Репрезентација

23/06/2016

Македонија ги доби противниците за СП во Франција

На денешната ждрепка во Париз, македонската ракометна репрезентација ги доби противниците за СП во Франција кој се игра следната година, од 11-ти до 29-ти јануари. Избраниците […]
19/06/2016

Червар, сега ти си на потег!

Со баражот Македонија – Чешка, и дефинитивно дојде крајот на една одлична генерација на македонскиот ракомет. Точно, во репрезентацијата и понатаму, барем во најблиската иднина, ќе […]
15/06/2016

Миркуловски и Мојсовски ќе се збогуваат од македонската репрезентација

Едни од најдобрите македонски ракометари на сите времиња и легендите на РК Металург, Филип Миркуловски и Наумче Мојсовски на денешниот натпревар против Чешка, во рамките од […]
11/06/2016

Незгоден пораз од Чешка

Тежок и непријатен пораз доживеа машката ракометна репрезентација на македонија во првиот меч од бараж дуелот за пласман на СП во Франција. Домаќинот Чешка оствари убедлива […]
11/06/2016

Македонија гостува на Чешка

Ракометната репрезентација на Македонија денеска од 12:30 часот гостува кај добро познатиот ривал селекцијата на Чешка, во рамките од бараж дуелот за престојното СП во Франција. […]
09/06/2016

Червар ги објави 17-те ракометари за натпреварот со Чешка

Селекторот на Сениорската машка репрезентација на Македонија, Лино Червар, ги соопшти имињата на 17-те ракометари за првиот натпревар од двомечот против Чешка за пласман на СП […]