Репрезентација

13/04/2016

Маркудов: Имаме добра и квалитетна репрезентација

Младинската репрезентација на Македонија на квалификацискиот турнир што се одржа изминатиот викенд во Шафхаузен успеа да обезбеди учество на ЕП во Данска што ќе се одржи […]
11/04/2016

Во среда јуниорите ќе ги добијат своите противници

Јуниорите како што добро знаеме во квалификацискиот турнир што се одржа пред некој ден, се пласираа на Европското првенство во Данска. Денес ЕХФ ги одреди четирите […]
11/04/2016

Без избрзани потези за кои ќе се каеме

Уште еден олимписки циклус за македонската ракометна репрезентација без остварување на крајната цел – учество на олимписките игри. Се чини овој пат се одеше во полза […]
10/04/2016

Јуниорите одат на Европскиот шампионат

Македонската машка јуниорска репрезентација успешно го заврши квалификацискиот турнир за пласман на ЕП, кое ќе се одржи во Данска. Во решавачкиот меч, во директен дуел со […]
09/04/2016

Македонија поуспешна од Фарски Острови

Младинската репрезентација на Македонија денес го одигра вториот натпревар на квалификацискиот турнир кој се одржува во Шафхаузен. Нашите млади ракометари во овој втор натпревар ја забележаа […]
09/04/2016

Б Р У К А – Ракометарите доживеаа дебакл

И оваа Олимпијада македонската ракометна репрезентација ќе ја гледа заедно со сите нас, на телевизија. Шансата не само на оваа генерација, туку на сите претходни генерации […]