Репрезентација

12/01/2017

Стојанче Стоилов: Одигравме со срце!

Македонија ја совлада репрезентацијата на Тунис со 34:30, во натпревар во кој нашите ракометари одиграа одлично и со пресврт се вратија. Покрај капитенот Лазаров, одлична игра […]
12/01/2017

Македонија со пресврт го победи Тунис!

Македонската репрезентација со победа против Тунис 34:30, го отвори СП во Франција! Во еден максимално неизвесен и тврд натпревар, македонските репрезентативци одиграа одличен натпревар и заслужено […]
12/01/2017

Македонија очекува победа против Тунис

Македонските ракометни симпатизери во голем процент очекуваат триумф на премиерниот меч на Македонија на СП во Франција, против Тунис. На прашањето Која е вашата прогноза за […]
12/01/2017

Македонските фанови се оптимисти

Анкетата на МакРакомет покажа дека македонските фанови се оптимисти во пресрет на почетокот на настапите на СП во Франција. Дури 1336 фанови одговорија на прашањето: Која е […]
12/01/2017

Која е вашата прогноза за денешниот натпревар против Тунис?

Денеска нашата репрезентација против репрезентацијата на Тунис, ќе го отвори СП во Франција. Натпреварот започнува од 17:45 часот, со директен пренос на МРТ. Која е вашата […]
12/01/2017

СП Франција 2017 – Ден 2: Распоред на натпревари

На СП во Франција денес се играат натпревари од првото коло во групите А и Б. За нас секако најважен е дуелот помеѓу селекцијата на Македонија […]