Репрезентација

13/01/2017

СП Франција 2017 – Ден 3: Распоред на натпревари

На СП во Франција денес се играат натпревари од првото коло во групите Ц и Д, плус натпревар од второто коло од групата А. Распоред на […]
12/01/2017

СП Франција 2017 – Ден 2: Резултати

Со денешните 5 мечеви, се комплетираше првото коло на СП во Франција. Во групата Б, во која настапува нашата репрезентација, секако најважниот резултат за нас е […]
12/01/2017

Кире Лазаров: Не сум задоволен, можеме подобро!

Македонија ја совлада репрезентацијата на Тунис со 34:30, во натпревар во кој нашите ракометари одиграа одлично и со пресврт се вратија. Капитенот на македонската репрезентација, Кире […]
12/01/2017

Лино Червар: Ракометарите се хероите, капата долу за нив!

Лино Червар дебитираше со победа на светските шампионати како селектор на Македонија, па хрватскиот стратег со право беше презадоволен на прес-конференцијата по мечот со Тунис. „Ракометарите […]
12/01/2017

Миркуловски: За мене ова е една навистина слатка победа!

Македонската репрезентација со победа над Тунис (34:30) го започна Светското првенство во Франција. Во еден крајно неизвесен натпревар, со пресврт нашите репрезентативци дојдоа до двата посакувани […]
12/01/2017

(Видео) „Бомбата“ на Кире Лазаров!

Капитенот на македонската репрезентација, Кире Лазаров одигра одличен натпревар против репрезентацијата на Тунис. Ладнокрвно погодуваше кога беше најпотребно, вистински лидер и мотиватор на македонските репрезентативци! Натпреварот […]