Репрезентација

04/06/2018

Почнa продажбата на влезниците за Македонија – Романија

Македонската машка ракометна репрезентација во недела, 10.јуни,, со почеток од 20:30 часот во ВИП Арена „Борис Трајковски” во Скопје, ќе го одигра првиот натпревар од Баражот […]
31/05/2018

Македонија загуби од Шведска, Бајрамоска ја заврши кариерата!

Женската репрезентација на Македонија беше совладана од Шведска со 20:32 во претпоследниот натпревар од квалификациите за ЕП во Франција. Македонските ракометарки го доживеаја третиот пораз во […]
29/05/2018

Ракометарките против Шведска за пласман на ЕП 2018

Утре во СРЦ „Кале“ од 19:00 часот, женската ракометна репрезентација на Македонија ќе го игра првиот од двата натпревари во рамките на квалификациите за ЕП 2018 […]
29/05/2018

Раул Гонзалес го скрати списокот за баражот со Романија

Селекторот на македонската репрезентација, Раул Гонзалес го скрати списокот на играчи за бараж натпреварите со Романија. Од проширениот список на 28 ракометари, денес отпиша 8 ракометари: […]
28/05/2018

Гонзалес го објави поширокиот список за бараж натпреварите со Романија

Селекторот на машката сениорска репрезентација на Македонија, Раул Гонзалес го објави поширокиот список од 28 ракометари на кои ќе смета за двете бараж средби за пласман […]
17/05/2018

Симовски со поширок список за завршните квалификации за ЕП 2018

Селекторот на женската ракометна репрезентација, Симе Симовски го објави поширокиот список од 27 ракометарки за последните два натпревари од квалификациите за ЕП 2018 против селекциите на […]