Репрезентација

16/01/2017

СП Франција 2017 – Ден 5: Резултати

На вчерашниот, петти натпреварувачки ден на СП во Франција, комплетирано е второто коло, а веќе се одиграни и неколку мечеви од третото. Меѓу нив, во за […]
15/01/2017

Словенија – индивидуална и тимска статистика

Македонија денес паузира на СП во Франција, во исчекување на утрешниот дерби меч против големиот ривал Словенија. А каков е учинокот на Словенците по првите 2 […]
15/01/2017

(Видео) Двојниот цепелин на Лазаров и Поповски!

Победата на Македонија над Ангола беше заверена со атракција во која главната улога ја имаше Филип Лазаров, тој со цепелин го проигра Мартин Поповски, кој истотака […]
15/01/2017

(Видео) Двата гола на Благојче Трајковски!

Македонскиот голман Благојче Трајковски одигра добра партија на вчерашниот натпревар против Ангола, но истотака ќе остане запамтен по двата постигнати гола во финишот од мечот. Трајковски […]
15/01/2017

СП Франција 2017 – Ден 5: Распоред на натпревари

На СП во Франција денес се играат натпревари од сите групи. Македонија денес ќе одмара, па за нас најинтересен е мечот од нашата група, во кој […]
15/01/2017

СП Франција 2017 – Ден 4: Резултати

Четвртиот натпреварувачки ден на СП во Франција, помина без поголеми изненадувања. Покрај за нас најважниот резултат, триумфот над Ангола, вреди да се издвојат и победите на […]