Репрезентација

19/01/2017

Червар: Македонците веќе никогаш нема да се предаваат!

Селекторот на македонската репрезентација, Лино Червар е презадоволен од денешниот настап на ракометарите. Македонија ја оствари целта, дојде до голем бод против Исланд и ја избегна […]
19/01/2017

Лазаров: Желбата и срцето не доведоа до тука!

Капитенот на македонската репрезентација, Кире Лазаров повторно одигра маестрален меч, овојпат против репрезентацијата на Исланд. Се што ќе се каже за Лазаров, не може да се […]
19/01/2017

(Видео) Мајстори за цепелини, Манасков и Георгиевски!

Нашите ракометари може слободно да ги прогласиме како „мајстори“ за цепелини, бидејќи веќе во неколкуте натпревари до сега го покажаа тоа. На денешниот натпревар против Исланд, […]
19/01/2017

Македонија одигра нерешено со Исланд

Македонската репрезентација во еден драматичен натпревар, успеаа да останат непоразни (27:27) против репрезентацијата на Исланд. Одлично го отворивме натпреварот, со серија 4-0 и три одбрани на […]
19/01/2017

Жарко Пешевски на местото на Поповски против Исланд

Македонскиот селектор, Лино Червар во пресрет на денешниот натпревар против Исланд, каде ќе се одлучува за третото место во групата ја направи и првата замена во […]
19/01/2017

(Видео) Двата цепелина кои ја исфрустрираа Шпанија!

Македонската репрезентација одигра феноменален натпревар против фаворитот Шпанија. Одигра едно одлично прво полувреме, каде им одржа лекција по ракомет. Но, за жал во последните 10 минути […]