Репрезентација

26/04/2017

Гонзалес го скрати списокот на 19 ракометари

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Раул Гонзалес, го објави скратениот список од 19 ракометари на кои ќе смета за претстојниот квалификациски двомеч против Исланд, за пласман […]
21/04/2017

Македонија ги доби противниците во квалификациите за ЕП 2018

Женската сениорска репрезентација на Македонија ги доби репрезентациите на Србија и Шведска, во квалификaциите за пласман на Европското првенство кое ќе се одржи во Франција следната […]
20/04/2017

Раул Гонзалес го објави проширениот список на ракометари!

Селекторот на македонската репрезентација, Раул Гонзалес го објави поширокиот список за квалификациските натпревари против Исланд за пласман на ЕП во Хрватска. Гонзалес во националниот тим ги […]
04/04/2017

Раул Гонзалес: Целта е да ја однесам Македонија на Олимпијада!

Новиот селектор на машката ракометна репрезентација на Македонија, Раул Гонзалес во интервју за шпанските медиуми изјави дека основна цел во неговиот тригодишен договор со РФМ (кој […]
31/03/2017

Раул Гонзалес е новиот селектор на македонската репрезентација!

Шпанскиот стратег на македонскиот ракометен шампион РК Вардар, Раул Гонзалес е новиот селектор на македонската машка сениорска репрезентација. Едногласно комисијата на РМФ го изгласа како најповолен […]
20/03/2017

Јуниорките се пласираа на ЕП 2017 во Словенија!

Женската јуниорска репрезентација на Македонија обезбеди пласман на ЕП 2017 во Словенија за ракометарки до 19 години. Во последниот решавачки натпревар од квалификациите што се играа […]