Репрезентација

26/01/2018

Борко: Беше чест да се биде Македонец и да се бори за својата земја!

По завршувањето на настапот на нашата репрезентација на Еп во Хрватска, голманот Борко Ристовски се огласи на социјалните мрежи со емотивна порака. „Благодарност до федерацијата, лекарскиот […]
25/01/2018

Што доби Македонија од овој шампионат

Македонија го започна ова Европско првенство со одлична прва рунда и без пораз (победи против Словенија и Црна Гора, нерешено против Германија) полна со оптимизам ја […]
25/01/2018

Познати можните противници на Македонија за баражот за СП

Македонија ги дозна можните противници во баражот за Светското првенство во 2019 година! Македонија се наоѓа во првиот шешир на носители заедно со репрезентациите на Белорусија, […]
25/01/2018

(Видео) Македонска репрезентација – бестрашни!

Одличниот Мартин Пресилски повторно не израдува со едно убаво видео, овојпат за нашите бестрашни ракометари кои го оставија срцето на терен на ЕП во Хрватска. На […]
24/01/2018

Стоилов: Не сум задоволен ни од себе, ни од никого!

Македонскиот репрезентативец, Стојанче Стоилов по убедливиот пораз од Данска (31:20) видно разочаран изјави дека не е задоволен ни од себе, ни од никого. Падот на целата […]
24/01/2018

Велковски: Многу е тешко да го замениш Кире Лазаров!

Македонската репрезентација вечерва загуби убедливо од репрезентацијата на Данска, со резултат 31:20 и со три порази во втората фаза го заврши настапот на Европското првенство. Но, […]