Репрезентација

10/06/2018

Раул Гонзалес со проверени сили против Романија

Селекторот на македонската машка репрезентација, Раул Гонзалес го одреди 16-мината кои вечерва ќе истрчаат на теренот во СЦ „Борис Трајковски“ во првиот бараж дуел против Романија […]
08/06/2018

Георгиевски: Очекувам неизвесен и тежок двомеч со Романија

Македонската машка репрезентација во недела од 20:30 часот ја пречекува селекцијата на Романија во првиот дуел од баражот за Светското првенство во Данска и во Германија. […]
07/06/2018

Златко Даскалоски: Романија никако не смееме да ја потцениме

Македонската машка репрезентација во недела од 20:30 часот ја пречекува селекцијата на Романија во првиот дуел од баражот за Светското првенство во Данска и во Германија. […]
05/06/2018

Лазаров: Мора да бидеме сериозни, играме за СП кое носи на ОИ!

Македонската сениорска репрезентација во недела ќе го играат првиот натпревар од бараж дуелот со репрезентацијата на Романија, з апласман на СП 2019 во Данска и Германија. […]
05/06/2018

Раул Гонзалес: Пасквал знае се за нас, но и ние за Романија!

Вчера ракометната репрезентација на Македонија ги започна подготовките за баражот со Романија за СП 2019 во Данска и Германија. Раул Гонзалес тешко се стигнува до информации […]
04/06/2018

Македонија со пораз од Србија ги заврши квалификациите за ЕП

Македонската женска ракометна репрезентација со пораз од фаворитот Србија (35:30), ги затвори квалификациите за Европското првенство во Франција. Пораз со кој Македонија заврши на 3-тото место […]