Репрезентација

03/01/2018

Генсхајмер: Огромната поддршка за Македонија, ќе ни зададе проблеми!

Крилото на германската репрезентација, Уве Генсхајмер стравува од атмосферата во загребската арена, бидејќи ќе им ја направи потешка задачата. Тој со респект гледа на нашиот национален […]
03/01/2018

Словенија го загуби главниот дефанзивец, Матеј Габер!

Репрезентацијата на Словенија се соочува со големи проблеми бидејќи на 10 дена до првиот натпревар на Европското првенство остана без главниот дефанзивец во составот, Матеј Габер. […]
03/01/2018

Прибак се повреди, но ќе биде подготвен за ЕП!

Македонскиот репрезентативец Немања Прибак попладнево беше на лекарски прегледи, откако на синоќешниот тренинг го повредил скочниот зглоб. Настапот на Европското првенство не е доведен во прашање, […]
03/01/2018

Македонија пред вториот чекор, кон остварување на главната цел!

Ниту постои, а во блиска иднина веројатно нема ни да постои македонски национален тим кој на Eвропско првенство (ќе) го испраќаме со очекувања за медал. Освен […]
02/01/2018

Ѓукиќ: Македонците живеат во бајка, но и ние имаме што да покажеме!

Црногорскиот селектор Драган Ѓукиќ со голем респект гледа на Македонија, но и очекува неговите избраници својата најдобра партија на претстојното Европско првенство да ја одиграат токму […]
02/01/2018

Гонзалес со 19 ракометари во турнирот во Србија

Селекторот на машката репрезентација на Македонија, Раул Гонзалес се одлучи за 19 ракометари за турнирот во Белград, на кој нашата репрезентација ќе игра против селекциите на […]