Репрезентација

27/10/2014

Швајцарија, прва пречка на патот до ЕУРО 2016

Со собирот на репрезентативците денес во 10:00 часот во хотел Александар Палас, официјално започнува новиот квалификациски циклус за македонската машка ракометна репрезентација. Целта е пласман на […]
24/10/2014

Билети за мечот Македонија – Швајцарија

Од денес, петок, со почеток во 12:00 часот, во продажба ќе бидат пуштени билетите за мечот од првото коло во квалификациите за Европското Првенство 2016, кое […]
20/10/2014

Обрван го соопшти списокот за мечевите против Швајцарија и Чешка

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Ивица Обрван, го објави списокот за првите два дуели од квалификациите за Европското првенство, кое ќе се одржи 2016 година, во […]
17/10/2014

Ристо Магдинчев разрешен од селекторската функција

По неуспехот во квалификациите за ЕП 2014 во групата со Русија и Германија, и последните два пораза во претквалификациите за бараж за СП 2015 од репрезентацијта […]
12/10/2014

Време е да се тргне од дното

Ракометарките денес од 18:30 часот во Гросето, ќе го одигра возвратниот натпревар против Италија, во претквалификациите за Светското првенство 2015 година, кое ќе се одржи во […]
09/10/2014

Десподовска: Ќе го оставиме срцето на терен

Во пресрет на денешниот натпревар на македонската женска репрезентација со репрезентацијата на Италија, во претквалификациите за СП 2015 во Данска, нашиот лев бек Зорица Десподовска, од […]