Репрезентација

12/12/2014

Влатко Неделковски нов селектор на јуниорите

Влатко Неделковски, тренер на Работнички и асистент на Гино Стрезовски по предмет ракомет на ФФК, ќе го води македонскиот јуниорски репрезентативен тим на квалификациите за СП […]
06/12/2014

Ракометарките денес ги затвораат лошите квалификации

Денес нашата женска репрезентација од 17:45 часот го игра последниот натпревар од претквалификациите за бараж за СП 2015 во Данска, против добро познатиот наш противник, репрезентацијата […]
05/12/2014

Лазаров: Ќе се обидеме да го оствариме сонот на сите Македонци

Нашиот капитен, Кирил Лазаров во ексклузивно интервју за официјалната страна на ЕХФ проговори за неговите очекувања од претстојното Светско првенство во Катар. „Нашите очекувања се навистина […]
03/12/2014

Исланд сепак преголем залак за нашите ракометарки

Репрезентацијата на Исланд сепак преголем залак за нашите ракометарки, кои вечерва го претрпеа и третиот пораз во претквалификациите за бараз за СП во Данска 2015 година, […]
03/12/2014

Десподовска: Нема лесно да се предадеме

Во пресрет на денешниот натпревар на македонската женска репрезентација, против репрезентацијата на Исланд во претквалификациски натпревар за пласман во баражот за Светското првенство во Данска во […]
03/12/2014

Познат составот на Македонија за денешниот натпревар против Исланд

Селекторот на македонската женска репрезентација, Благојче Весиќ, објави со кои ракометарки ќе настапи на денешниот претквалификациски натпревар за пласман во баражот за Светското првенство во Данска […]