Репрезентација

24/12/2014

Собир на машката младинска репрезентација за квалификации за СП 2015

Влатко Неделковски, в.д. селекторот на машката младинска репрезентација на Македонија повика 21 ракометар на подготовките за квалификации за СП 2015. Собирот е утре (25-ти декември) во […]
22/12/2014

Започна продажбата на билети за пријателскиот натпревар против Израел

Нашата репрезентација во недела (28-ми декември) од 17:45 часот, ќе одигра пријателски натпревар со репрезентацијата на Израел во СЦ „Јане Сандански“. Натпреварот освен тоа што репрезентациите […]
21/12/2014

Обрван: Рано е да се дава прогнози, но целта останува непроменета

Македонската сениорска ракометна репрезентација предводена од селекторот Ивица Обрван, вечерва го има првиот собир во хотелот „Русија“ во Скопје. Со што официјално ги започнуваат на подготовките […]
19/12/2014

Даниел Кајмакоски дел од официјалната химна за престојното СП во Катар

Објавена е официјалната химна за престојното СП во Катар, со назив „Live it“, ја изведуваат пејачи од сите земји учесници на СП, меѓу кои и македонскиот […]
15/12/2014

Ивица Обрван го објави поширокиот список за Катар

Селекторот на македонската национална селекција Ивица Обрван го објави поширокиот список на ракометари со кои ќе ги почне подготовките за СП во Катар. Првата прозивка на […]
14/12/2014

Влатко Неделковски: Јас верувам во овие момчиња

Тренерот на РК Работнички и новиот селектор на македонската јуниорска репрезетанција, Влатко Неделковски, во интервју за МакРакомет зборува за неговата нова улога, за престојните квалификации за […]