Репрезентација

29/12/2014

Убедлива победа над Израел

Втор меч и втора победа за македонскиот национален ракометен тим на двомечот со Израел. По тесната победа 39-37 на неделниот меч, на вториот меч се покажа […]
24/12/2014

Дресовите со кои нашите репрезентативци ќе настапат на СП во Катар

Машката ракометна репрезентација на СП во Катар ќе настапи со нов дизајн на дресовите. Производителот на спортска опрема Ли Нинг направи три различни дизајни, во различни […]
24/12/2014

Миркуловски: Тунис е репрезентација која не треба да ја потцениме

Македонската репрезентација настапот на престојното СП во Катар ќе го започне против репрезентацијата на Тунис, исто како на СП пред 5 години во Хрватска, кога го […]
24/12/2014

Собир на машката младинска репрезентација за квалификации за СП 2015

Влатко Неделковски, в.д. селекторот на машката младинска репрезентација на Македонија повика 21 ракометар на подготовките за квалификации за СП 2015. Собирот е утре (25-ти декември) во […]
22/12/2014

Започна продажбата на билети за пријателскиот натпревар против Израел

Нашата репрезентација во недела (28-ми декември) од 17:45 часот, ќе одигра пријателски натпревар со репрезентацијата на Израел во СЦ „Јане Сандански“. Натпреварот освен тоа што репрезентациите […]
21/12/2014

Обрван: Рано е да се дава прогнози, но целта останува непроменета

Македонската сениорска ракометна репрезентација предводена од селекторот Ивица Обрван, вечерва го има првиот собир во хотелот „Русија“ во Скопје. Со што официјално ги започнуваат на подготовките […]