Репрезентација

15/01/2015

Кои ракометни ѕвезди ќе го пропуштат СП во Катар

Денеска започнува долго очекуваното светско првенство во Катар, првенство кои ќе го собере кремот на овој спорт. Голем број на големи играчи нема да бидат дел […]
15/01/2015

Лино Червар: Последна можност да постигнат голем резултат

Тренерот на Металург, Лино Червар, во последното интервју за „Ал Џазира“ во пресрет на СП во Катар ги открива своите очекувања од настапот на нашата репрезентација. […]
14/01/2015

Гоце Георгиевски: Тунис и Алжир се повеќе различни отколку слични

Во пресрет на првиот натпревар на СП во Катар, против репрезентацијата на Тунис, нашето десно крило Гоце Георгиевски посочува дека не се слични репрезентациите на Тунис […]
14/01/2015

Интересни факти пред СП во Катар

Утре со почеток од 18:30 часот, ќе стартува Светското ракометно првенство во Катар со првиот и единствен натпревар во текот на утрешниот ден од групата А […]
13/01/2015

Браќа на СП во Катар

Во нашата репрезентација на СП во Катар ќе настапат браќата Кире и Филип Лазаров, Наумче и Златко Мојсовски, Никола и Велко Маркоски. Но, македонската репрезентација не […]
13/01/2015

Како до Олимпијада?

На прагот сме на уште едно големо ракометно натпреварување. Веќе се навикнавме секоја година во овој период, последните две недели од јануари, целото внимание да ни […]