СП Катар 2015

22/01/2015

Која е вашата прогноза за натпревар против Австрија?

По денешниот одмор, нашата репрезентација веќе утре, петок, го игра последниот натпревар од фазата по групи, против репрезентацијата на Австрија. Натпреварот започнува од 17:00 часот, со […]
22/01/2015

Миркуловски: Подобро Словенија, отколку со домаќинот Катар во 1/8 финале

Филип Миркуловски верува дека на утрешниот натпревар ќе издвојуваат победа над репрезентацијата на Австрија, со што би го избегнале домаќинот Катар како можен противник во 1/8 […]
22/01/2015

Лазаров: Подобри сме од Австрија, одиме на победа

Утре Македонија против Австрија го игра последниот натпревар од групната фаза кој е и директна борба за втората позиција во групата, на нашата селекција и одговара […]
22/01/2015

СП Катар 2015: Ден 8 – Резултати и табела

Заврши и осмиот натпреварувачки ден на светското ракометно првенство во Катар. Вo дербитo нa денoт, помеѓу репрезентациите на Данска и Русија, сепак русите не можеа да […]
22/01/2015

Лукас Мајер: Ќе им се реваншираме на Македонија

Нашиот следен противник е Австрија, репрезентација која ни далеку не е за потценување. Репрезентација која со голема желба сака да ни се реваншира за поразот во […]
22/01/2015

Вугринец не ја посакува Словенија во 1/8 финалето

Еден од најискусните ракометари во нашата репрезентација, Ренато Вугринец не ја посакува својата родна Словенија во 1/8 финалето, смета дека домаќинот Катар би бил многу подобар […]