СП Катар 2015

25/01/2015

Која е вашата прогноза за натпреварот против Словенија?

На еден час до почетокот на натпреварот, нашата репрезентација против Словенија ќе си ја бара шансата за влез во 1/4 финалето. Натпреварот започнува од 16:30 часот, […]
25/01/2015

Манасков: Можеме во четвртфинале

На ова првенство Дејан Манасков покажа дека созреал како играч и е еден од најдобрите поединци во досегашниот тек на шампионатот. На осминафиналниот дуел со Словенија, […]
25/01/2015

Литванци го судат мечот Македонија – Словенија

ИХФ ги делегираше судиит за дуелот меѓу Македонија и Словенија. Правдата ќе ја делат судиите од Литванија, Миндаугас Гателис и Ваидас Мазејка. Ова ќе биде втор […]
25/01/2015

Мојсовски: Да не дозволиме „брканица“ на теренот

Еден од клучните македонски ракометари во изминативе 10 години секако е Наумче Мојсовски. Искусниот ракометар, сепак допрва треба да има вистински блесок на овој шампионат. Можеби […]
25/01/2015

СП Катар 2015: Ден 11 – Распоред на мечеви

Почнува елиминациската фаза на СП во Катар. Денес на програмата се првите четири осмина-финални дуели. Македонската јавност е насочена кон мечот Македонија – Словенија, кој воедно […]
25/01/2015

Одиме на победа!

На СП во Катар, денес за почнува елиминациската фаза – започнуваат 1/8 финалните дуели. Велат ова е вистинскиот почеток на првенството. Така е и за Македонија, […]