СП Катар 2015

25/01/2015

Обрван: Жалам што загубивме, но не смее да се срамите од оваа репрезентација

Селекторот Обрван смета дека натпреварот го решавале нијанси, одбраните на Шкоф и нашите промашени зицери кои многу лесно можеа да го свртат натпреварот. „Не бевме на […]
25/01/2015

Ристовски: Ова беше еден од моите најслаби настапи за Македонија

Голманот Борко Ристовски веднаш по мечот истакна дека македонскиот национален тим одиграл под своите можности, признавајќи дека и самиот тој го одиграл еден од најслабите натпревари […]
25/01/2015

Миркуловски: Можеби е време за промена на генерации

Миркуловски најави дека треба да се размислува за смена на генерации и за освежување на националниот тим. Веројатно идеална шанса за тоа ќе биде по европското […]
25/01/2015

Стоилов: Севкупно гледано, игравме добро на ова СП

Столе Стоилов одигра во свој стил, лавовски и во нападот и во одбраната. Македонскиот пикер не го спречи ниту незгодната повреда на аркадата, поради која неколку […]
25/01/2015

Кратко и јасно: Се победивме сами

Вечерва нашите ракометри во тежок меч против репрезентацијата на Словенија се победија самите. Лошо го отворија натпреварот, со многу грешки во одбраната и лоша реализација во […]
25/01/2015

Лазаров: Покажавме многу на ова СП, но кога најмногу требаше не успеавме

Еве што изјави капитенот Кире Лазаров веднаш посел натпреварот: „Мнoгу е тешкo дa се дaвa прoценкa, сеуште сме сo вруќи глaви. Сaкaвме и дaдoвме се oд […]