СП Катар 2015

27/01/2015

СП Катар 2015: Ден 13 – Распоред на мечеви

Уште четири европски тимови во трката за финалето… Германија, Полска, Франција и Данска се последните четврт-финалисти на првенството. Заедно со Катар, Хрватска, Шпанија и Словенија тие […]
26/01/2015

Македонија со најголем успех на Мундијалите

По денешниве резултати нашата репрезентација го освојува 9-то место на ова СП во Катар, кој е најголем успех на Мундијалите во нашата историја. Поради одличниот наш […]
26/01/2015

СП Катар 2015: Ден 12 – Резултати

Денес ги добивме последните 1/4 финалисти, но воедно и големо изненадување. Репрезентацијата на Полска во тврд и неизвесен натпревар ја совлада репрезентацијата на Шведска, за која […]
26/01/2015

Ракометарите се враќаат дома

Македонската ракометна репрезентација денеска околу 10.30 часот по локално време го напушти хотелот во Доха и го почна своето враќање за Скопје преку Истанбул. Во Скопје […]
26/01/2015

СП Катар 2015: Ден 12 – Распоред на мечеви

После нашата елиминација од СП во Катар, останува да ги проследиме останатите натпревари. Денес на програмата се вторите четири осмина-финални дуели, со интересни и возбудливи натпревари, […]
25/01/2015

СП Катар 2015: Ден 11 – Резултати

Денес ги добивме првите 1/4 финалисти, во кои за жал не се наоѓа нашата репрезентација која не успеа да ја совлада репрезентацијата на Словенија. Останатите резултати […]