СП Катар 2015

08/01/2015

Селфи кое зборува многу за атмосферата помеѓу ракометарите

Ракометарите денес заминаа за Франција, каде следните два дена ќе биде дел од турнирот во Нант, на кој ќе ги измерат силите најпрвин со репрезентацијата на […]
08/01/2015

Анализа на противниците во групата – Австрија

Репрезентацијата на Австрија е последниот противник во групната фаза на светското првенство. Натпревар во кој веќе претходно ќе се знае ситуацијата на нашата репрезентација, дали ќе […]
07/01/2015

Анкета: Која е вашата прогноза за Македонија на СП во Катар?

За неполна недела ќе започне СП во Катар, на кое нашата ракометна репрезентација ќе има шанса да го достигне врвот на македонскиот ракомет, пласман на ОИ […]
06/01/2015

Анализа на противниците во групата – Хрватска

Хрватска е противникот на македонската ракометна селекција во меч од 4-то коло на Светското првенство. Меч кој се очекува да биде дерби на групата и меч […]
05/01/2015

Обрван го објави конечниот список: Со Недановски, без Ојлески во Катар

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Ивица Обрван, го соопшти конечниот список од 18 играчи на кои ќе смета на Светското првентсво во Катар, кое почнува за […]
05/01/2015

Катар им посака добредојде на сите репрезентации

На убав начин домаќинот на СП во Катар им посака добредојде на сите репрезентации, со истакнување на знамето и порака на секоја држава. Еве како изгледа […]