СП Катар 2015

18/01/2015

ФОТО: Како се забавува нашата фаланга?

Ви претставуваме галерија од интересни слики кои ги најдовме на Инстаграм, од навивачи кои се присутни во Доха и објавиле под хаштагот #OoredooHandball2015. Погледнете како дел […]
18/01/2015

Обрван: Босна ни е добро познат противник

Селекторот на нашата репрезентација, Ивица Обрван, во пресрет на утрешниот натпревар најавува добра игра и максимална посветеност на ракометарите, со што дотолку победиме ќе останеме во […]
18/01/2015

Марковиќ верува дека Босна може да ја совлада Македонија

Денес е слободен ден за македонската ракометна репрезентација, како и за сите екипи од Група Б на Светскиот шампионат во Катар. Два меча, две победи за […]
18/01/2015

Играчите на Босна веруваат во успех против Македонија

И покрај поразот од репрезентацијата на Австрија, кој ги става Босанците во непријатна ситуација пред продолжението на првенството, ракометарите на Босна и Херцеговина силно веруваат во […]
18/01/2015

Ацо Јоновски: Босна има добра одбрана, па нека победи подобриот

Во пресрет на утрешниот натпревар против Босна и Херцеговина, кој ќе се одигра од 17:00 часот, столбот во нашата одбрана Ацо Јоновски ја пофали босанската репрезентација, […]
18/01/2015

Неразделните цимери со селфи

Нашата репрезентација денес е слободна, нашите ракометари имаат можност да се одморат и спремат за утрешниот натпревар против Босна и Херцеговина. Неразделните цимери денеска со селфи, […]