СП Катар 2015

20/01/2015

Која е вашата прогноза за натпревар против Хрватска?

По денешниот одмор, нашата репрезентација веќе утре, среда, го игра четвртиот натпревар од СП во Катар, против репрезентацијата на Хрватска. Натпреварот започнува од 17:00 часот, со […]
20/01/2015

Ивано Балиќ: На Хрватска ќе и биде тешко да ја победи Македонија

Поранешниот хрватски репрезентативец и бомбардер, Ивано Балиќ, кој што на ова СП во Катар, е во улога на спортски коментатор за една од телевизиите на Хрватска […]
20/01/2015

Игор Вори: Македонија не е изненадување на СП во Катар

Еден од најискусните хрватски репрезентативци, пикерот Игор вори говореше пред утрешниот меч важен меч против Македонија во групата Б на СП во Катар. “Многумина ме прашуваа, […]
20/01/2015

Лазаров: Македонија може да победи секого

Капитенот Кирил Лазаров во своето интервју за „Ал Џазира Балкан“ најавува дека тој и неговите колеги не се плашат од никого и ќе се обидат да […]
20/01/2015

Обрван: Без емоции во мечот со Хрватска, јас сум селектор на Македонија

Македонската ракометна репрезентација утре од 17 часот против Хрватска ќе го одигра четвртиот натпревар на Светското првенство во Катар. Селекторот на нашиот национален тим Ивица Обрван, […]
20/01/2015

Голужа: Со цврста одбрана и течен напад до триумф над Македонија

Хрватите одморени ќе ја дочекаат македонската ракометна репрезентација во дербито од групата Б, кое ќе се одигра во среда од 17:00 часот. Како што планираше селекторот […]