СП Катар 2015

21/01/2015

Видео: Ремек делото на Мојсовски-Стоилов-Манасков

Ремек делото на нашите ракометари се најде во топ 5 на вчерашниот ден. За оние што пропуштија, можат да го погледнат на следното видео.
21/01/2015

Бaлкaнскa рaкoметнa биткa

Во дерби дуелот од 4-то коло во групата Б, ќе се сретнат Македонија и Хрватска. Двете репрезентации непоразени влегуваат во овој дуел. Меч кој најверојатно ќе […]
21/01/2015

Чешки судии на натпреварот помеѓу Македонија и Хрватска

Чешките судии Јиржи Новотни и Вацлав Хорачек ќе го водат натпреварот на нашата репрезентација против Хрватска. На записничката маса се: Петер Зишелшмид (Германија), Рамон Гаљего (Шпанија) […]
21/01/2015

СП Катар 2015: Ден 7 – Распоред на натпревари

Денес, на програмата се натпреварите од нашата половина – група А и Б. Нашето внимание е секако насочено кон мечот Македонија – Хрватска, кој е со […]
21/01/2015

Состојбата на Прибак многу подобра, но се уште неизвесен за натпреварот против Хрватска

Откако во текот на вчерашниот ден, македонскиот ракометен репрезентативец Немања Прибак доби труење од храна, денешните информации од Доха се многу попозитивни за репрезентацијата и стручниот […]
21/01/2015

Штефан Кречмар: Лазаров е најдобар на свет

Прославениот германски ракометар, и едно од најдобрите светски крила во историјата на овој спорт, Стефан Кречмар, го даде своето мислење за македонската ракометна репрезентација. „Го гледав […]