ЕП Полска 2016

19/01/2016

Станиќ: Манасков е царот, секоја чест за него!

Еден од главните виновници за овој тежок и неизвесен натпревар беше голманот на српската репрезентација Дарко Станиќ, кој правеше чуда на својот гол. Ги сопре седмерите […]
19/01/2016

(Видео) Голот на Манасков што ќе се памети

Ќе се зборува уште многу за овој гол на Дејан Манасков, гол кој ја однесе македонската репрезентација во вториот круг ан Европското првенство во Полска. Во […]
19/01/2016

Лазаров: Манасков такви зицери не промашува!

Имавме можност уште еднаш да гледаме инфаркт натпревар вечерва, овојпат среќата беше на наш страна и успеавме да стигнеме до позитивен резултат, кој не води во […]
19/01/2016

Погодок на Манасков, за пласман во вториот круг!

Македонската репрезентација продолжува во следната фаза од европскиот шампионат, откако Дејан Манасков на две секунди до крајот успеа да постигне погодок за реми од 27-27 против […]
19/01/2016

ЕП Полска 2016: Ден 4

Ден за одмор за нашата репрезентација. Време да се исчистат главите и да се вратат насмевките кај нашите ракометари, а доколку Обрван е сериозен имате право […]
19/01/2016

Јоноски: Одиме на победа

Во пресрет на дуелот со Србија, нашиот репрезентативец  Ацо Јоноски во изјава за порталот ,,Дерби“ смета дека токму овој меч е одлучувачки за нашата репрезентација како […]