ЕП Полска 2016

25/01/2016

Миркуловски: Треба да го испочитуваме договореното!

Репрезентацијата на Македонија, по четиридневниот одмор вечерва го продолжува своето учество во втората фаза на ЕП во Полска. Наш вечерашен противник е одлчната селекција на Норвешка […]
24/01/2016

(Видео) Мотивација пред натпреварот со Норвешка

Уште едно моќно видео за македонската репрезентација во пресрет пред натпреварот со Норвешка во рамките на Европското првенство во Полска. Овојпат Мартин Пресилски по втор пат […]
22/01/2016

(Видео) Најдобрите одбрани на Борко Ристовски

Македонскиот репрезентативец, Борко Ристовски на престојното Европско првенство во Полска, одигра две одлични партии против репрезентациите на Франција и Полска, каде забележа доста добри одбрани. Одбрани […]
22/01/2016

Црвеното светло е вклучено

Од каде ли да почнам … Ајде од последниот текст и одбројувањето до Хрватска и оној рецепт за Хрватски полнети пиперки. Ама не наполнија како мисирка […]
21/01/2016

Хрватска не спушти на земја

Репрезентацијата на Хрватска со убедливата победа од 24:34 не спушти на земја. Натпревар во кој уште во првите 10 минути се реши победникот, кога нашите ракометари […]
21/01/2016

Стоилов: Хрватска ни е должник од Катар

Македонскиот репрезентативец, Стојанче Стоилов во пресрет на вечерашниот натпревар против Хрватска во своја изјава потенцираше дека хртватите ни се должници од СП во Катар, каде нашата […]