ЕП Полска 2016

25/01/2016

Прибак: Наместо три добиени натпревари, имаме два нерешени

Македонскиот репрезентативец Немања Прибак игра одлично на овој шампионат, го дава својот максимум на секој натпревар. Несомнено така беше и на денешниот натпревар против Норвешка, каде […]
25/01/2016

Георгиевски: Треба да жалиме, што не издвојувавме победа!

Десното крило на македонската репрезентација, Гоце Георгиевски на прес-конференцијата после натпреварот со Норвешка изјави дека треба да жалиме тоа што не извојувавме победа, бидејќи во поголемиот […]
25/01/2016

Стоилов: Требаше да го победиме овој натпревар

Одличното прво полувреме, предноста од 5 погодоци и падот во последната четвртина од натпреварот, го отсликаа вечерашниот натпревар на македонската репрезентација против Норвешка. Во изјава после […]
25/01/2016

Лазаров: Ние Македонците сме за беља родени

По натпреварот против НОрвешка, каде повторно кикснавме во финишот и не успеавме да ја забележиме првата победа на шампионатот, капитенот Лазаров жали за пропуштената шанса, но […]
25/01/2016

Бод рамен на победа

Македонската репрезентација одигра повторно еден добар натпревар до 50-та минута, за потоа да следат низа грешки, кои норвежаните умешно ги искористија и се вратија во натпреварот […]
25/01/2016

Мамелунд: Ќе биде тежок натпревар, Македонија не е лесен противник!

Денес со почеток во 18:15часот македонската репрезентација го игра петтиот натпревар на ЕП во Полска.Противник на Македонија е репрезентацијата на Норвешка која е се поблиску до […]