ЕП Полска 2016

14/01/2016

Онеста: Македонија има добар тим и ќе биде тешко против нив!

Селекторот на француската репрезентација, Клод Онеста на ден пред почетокот на ЕП во Полска и на ден пред натпреварот против нашата селекција го изнесе своето мислење […]
14/01/2016

Без Филип Лазаров против Франција!

Селекторот Обрван на ден пред стартот на ЕП во Полска соопшти дека Филип Лазаров нема да биде дел од составот со кој утре ќе настапи нашата […]
14/01/2016

Миркуловски: Нашата група е една од најтешките групи, нема аутсајдери!

Репрезентацијата на Македонија во континуитет е дел од големите ракометни собири – светските и европските првенства. Овој пат Полска е државата која е домаќин на најновото […]
14/01/2016

Кречмар: Македонија го има најдобриот шутер – Кирил Лазаров!

Во пресрет на почетокот на Европското првенство што ќе се одржи во Полска, еден од најзначајните и најпознатите ликови од светот на ракометот, германскиот екс-ракометар Штефан […]
12/01/2016

Кире Лазаров во ветеранската седморка на ЕП во Полска

Капитенот на македонската репрезентација, Кире Лазаров се најде воидеалната седморка на ЕП во Полска составена од ветерани, според ракометниот портал „Балкан хендбол“. Покрај Лазаров, во ветеранскиот […]
12/01/2016

Станиќ ја префрли фаворитската улога на нашата репрезентација

Еден од најдобрите голмани во Европа и на нас добро познатиот бивши голман на РК Металург, Дарко Станиќ во пресрет на Европското првенство во Полска, ја […]