ЕП Полска 2016

31/01/2016

Можеше ли Македонија да биде подобра на ЕП

Ракометната репрезентација на Македонија е единствениот македонски тим кој може да се носи рамноправно со најдобрите селекции во светот. И тоа не е спорно. Впрочем, тоа […]
31/01/2016

Кој потфрли, а кој одигра на ниво?

За да се оди напред, не смее да се затвораат очите пред проблемите. За се во животот, па и за ракометната селекција. РФМ и стручниот штаб […]
27/01/2016

Обван: Белорусија е незгодна репрезентација, Кузмановски се враќа!

Младиот Филип Кузмановски после повредата на натпреварот со Норвешка тренираше со репрезентативците, со што се очекува на денешниот натпревар да заигра против Белорусија. „Многу играчи се […]
26/01/2016

Добра игра, но повторно за малку

Во спортот за да успееш потребни се два фактори, желбата и квалитет за успех. Желба дефинитивно имаме тоа е неизмерно, но дали имаме квалитет е тоа […]
25/01/2016

(Видео) Бомбата на Филип Миркуловски

Македонскиот репрезентативец, Филип Мирколовски одигра една феноменална партија на денешниот натпревар против Норвешка. Натпревар во кој одигра одлично во одбраната, каде врз него беа неколку пати […]
25/01/2016

Обрван: Ремито е добар резултат, иако жалам што не победивме

Селекторот на македонската репрезентација, Ивица Обрван изрази задоволство по второто реми на нашата репрезентација на шампионатот, овојпат против репрезентацијата на Норвешка, која беше фаворит во овој […]