Репрезентација

15/06/2018

Објавен конечниот список на ракометари за Медитеранските игри

Стручниот штаб на репрезентацијата на Македонија го објави конечниот список со ракометари кои ќе ја претставуваат репрезентацијата на турнирот на Медитеранските Игри – Тарагона 2018, кој […]
13/06/2018

Македонија се пласираше на СП во Германија и Данска!

И покрај поразот од Романија со 26:25, ракометната репрезентација на Македонија обезбеди настап на Светското првенство кое ќе се одржи во Германија и Данска на почетокот […]
13/06/2018

Стоилов: Нема опуштање, баражите се непрeдвидливи!

Македонската репрезентација е пред пласман на уште едно големо натпреварување, Светското првенство во Данска и Германија во јануари следната година. Но за да го завери учеството […]
13/06/2018

Македонија против Романија за заверка на пласманот на СП

Попладнево македонската ракометна репрезентација ќе го одигра реванш натпреварот против Романија за заверка на пласманот на Светското првенство во Данска и Германија. По убедливата победа од […]
11/06/2018

Филип Талески: Да бидеме реални, имавме проблеми во одбраната!

Синоќа, Македонија убедливо со 32:24 славеше против Романија во првиот натпревар од бараж пресметката за пласман на СП 2019 во Германија и во Данска. Иако резултатот […]
10/06/2018

Македонија убедливо ја совлада Романија

Македонската ракометна репрезентација оствари убедлива победа од 32:24 против Романија во првиот бараж натпревар за пласман на Светското првенство кое следната година ќе се игра во […]