Наши странци

20/08/2016

Ливриниќ, Јовановска, Белеска успешни на стартот во новите клубови

Поранешните ракометарки на ЖРК Металург имаа одлични почетоци во своите нови клубови на првите натпревари, откако летово заминаа на печалба во странство. Како што добро знаете […]
29/06/2016

Елена Ливриниќ замина од ЖРК Металург

Македонската репрезентативка, Елена Ливриниќ замина од ЖРК Металург и во иднина ќе ги брани боите на романската екипа Данубиус Галаци, со кој потпиша едногодишен договор со […]
22/06/2016

Немања Прибак останува во Бешикташ

Македонскиот репрезентативец, Немања Прибак одигра феноменална сезона во дресот на Бешикташ. По што една од причините беше продолжување на неговиот договор за нови две години, со […]
28/05/2016

Кире Лазаров е најдобар десен бек во Лигата на шампиони

Кире Лазаров е единствениот претставник на македонскиот ракомет во идеалниот тим на Лигата на шампиони за оваа сезона, која ќе кулминира викендов со завршниот турнир во […]
26/05/2016

Дејан Манасков потпиша за Рајн Некар Левен

Македонскиот репрезентативец, Дејан Манасков е нов ракометар на Рајн Некар Левен, објави попладнево лидерот на табелата во германскиот шампионат. Манасков ги поминал лекарските прегледи во Манхајм, […]
18/05/2016

Гоце Георгиевски потпиша тригодишен договор со ЧСМ Букурешт

Македонскиот репрезентативец, Гоце Георгиевски потпиша тригодишен договор со екипата на ЧСМ Букурешт, клуб во кој настапува Наумче Мојсоски, а од клупата е предводен од Звонко Шундовски. […]