Наши странци

23/09/2016

Дејан Манасков одличен во Рајн Некар Левен

Македонскиот репрезентативец, Дејан Манасков со екипата на Рајн Некар Левен славеше минимална победа на гостувањето против Лајпциг со 24-25, во рамките од 5-то коло во Бундес […]
21/09/2016

Прибак одличен на првиот натпревар во ЛШ

Македонскиот репрезентативец, Немања Прибак беше одличен на денешниот натпревар против Брага, во кој со својот Бешикташ славеше со 33:31 во новата сезона од Лигата на шампионите. […]
16/09/2016

Филип Лазаров и Темишвар поразени од Васлуи

Тимот на Поли Темишвар во кој настапуваат двајцата наши интернационалци Филип Лазаров и Златко Даскаловски загуби на гостувањето кај Васлуи (32-29). Филип Лазаров беше еден од […]
15/09/2016

Борко без минутажа, Лазаров само со гол, во победата на Барселона

Барселона ја продолжува доминацијата во шпанската „АСОБАЛ“ лига и оствари нова победа против тимот на Гвадалахара 25-34 (15-14). Toa што е невообичаено за овој натпревар е […]
13/09/2016

Бенфика ја победи Мадеира, Митревски најдобар во клучните моменти

Во второто коло од Португалскиот шампионат, екипата на Бенфика ја совлада Мадеира (27-20), во моментите кога се кршеше резултатот на сцена стапи репрезентативниот голман Никола Митревски, […]
20/08/2016

Филип Лазаров одличен во Темишвар

Македонскиот репрезентативец Филип Лазаров летово си замина од РК Вардар и се пресели во романскиот Темишвар. Каде одлично се снајде и покажа одлични игри на првите […]