Наши странци

21/09/2016

Прибак одличен на првиот натпревар во ЛШ

Македонскиот репрезентативец, Немања Прибак беше одличен на денешниот натпревар против Брага, во кој со својот Бешикташ славеше со 33:31 во новата сезона од Лигата на шампионите. […]
16/09/2016

Филип Лазаров и Темишвар поразени од Васлуи

Тимот на Поли Темишвар во кој настапуваат двајцата наши интернационалци Филип Лазаров и Златко Даскаловски загуби на гостувањето кај Васлуи (32-29). Филип Лазаров беше еден од […]
15/09/2016

Борко без минутажа, Лазаров само со гол, во победата на Барселона

Барселона ја продолжува доминацијата во шпанската „АСОБАЛ“ лига и оствари нова победа против тимот на Гвадалахара 25-34 (15-14). Toa што е невообичаено за овој натпревар е […]
13/09/2016

Бенфика ја победи Мадеира, Митревски најдобар во клучните моменти

Во второто коло од Португалскиот шампионат, екипата на Бенфика ја совлада Мадеира (27-20), во моментите кога се кршеше резултатот на сцена стапи репрезентативниот голман Никола Митревски, […]
20/08/2016

Филип Лазаров одличен во Темишвар

Македонскиот репрезентативец Филип Лазаров летово си замина од РК Вардар и се пресели во романскиот Темишвар. Каде одлично се снајде и покажа одлични игри на првите […]
20/08/2016

Ливриниќ, Јовановска, Белеска успешни на стартот во новите клубови

Поранешните ракометарки на ЖРК Металург имаа одлични почетоци во своите нови клубови на првите натпревари, откако летово заминаа на печалба во странство. Како што добро знаете […]