Наши странци

17/10/2014

Елена Ѓорѓиевска со 3 погодоци ја отвори новата сезона во ЛШ

Елена Ѓорѓиевска попладнево со својата екипа, романската Баја Маре, официјално ја започна новата сезона во ракометната Лига на шампиони во женска конкуренција. На домашен терен го […]
07/10/2014

Никола Стојчевски втор стрелец со 5 погодоци

Поранешниот македонскиот репрезентативец Никола Стојчевски со својот Редберглидс на гостувањето во Солна, ремизираа 23:23 со Рикох во ракометното првенство на Шведска. Стојчевски постигна 5 погодоци и […]
06/10/2014

Елена Ѓоргиевска одлична во дресот на Баја Маре

Нашата интернационалка од македонската ракометна репрезентација, Елена Ѓоргиевска, одигра одлична партија во дресот на Баја Маре во дербито од женското романско првенство. Нејзината екипа го совлада […]
05/10/2014

Лазаров ја торпедираше Висла Плок со 9 погодоци

Капитен на нашата македонска репрезентација Кирил Лазаров, со својот клуб Барселона денес стигна до втората победа во групната фаза од лигата на шампиони. На домашен терен […]
03/10/2014

Борко Ристовски солиден, но поразен

Македонскиот репрезентативен голман Борко Ристовски и неговиот Кретеј се поразени на гостувањето кај шампионот Данкерк во рамките на 4-тото коло од француското првенство и ја зголемија […]
03/10/2014

Никола Стојчевски со својот Редберглидс ја прекинаа црната серија

Македонскиот репрезентативец Никола Стојчевски со својот Редберглидс ја прекинаа црната серија порази на стартот на шведската Елитсериен и славеше на домашен терен над екипата на Гуиф […]