Наши странци

30/11/2014

Лазаров прв стрелец во ЛШ

Капитенот на македонската репрезентација, Кире Лазаров ја торпедираше со 12 погодоци шведската екипа Алингсас во последниот натпревар од Лигата на шампиони, кој заврши со убедливи 42:29 […]
25/11/2014

Почнува продажбата на билети за натпреварот Вардар – Целје

Сите заинтересирани кои сакаат да го гледаат натпреварот од 7. коло на Ц групата од ЕХФ Лигата на шампионите меѓу Вардар и Целје, што ќе се одигра на 29 […]
24/11/2014

Кире Лазаров незапирлив во ЛШ

Македонскиот репрезентативец Кире Лазаров се најде на второто место на листата на стрелците по одигрувањето на шестото коло во ЛШ. Лазаров на мечот против Фленсбург постигна […]
23/11/2014

Десподовска и Ѓоргиевска за пласман на Муратпаша во следното коло од ЕХФ купот

Нашите две репрезентативки Зорица Десподовска и Душица Ѓоргиевска, одлични во турскиот Муратпаша. Вчера убедливо ги совладаа ракометарките на Фемина Виза, со 37:20, со што на денешниот […]
17/11/2014

Бајрамовска блескаше, но Крим повторно поразен

По комплетирањето на 5-то во ЛШ, нашата ракометарка Мирјета Бајрамоска одигра уште една блескава партија во екипата на Крим, постигнувајќи 8 погодоци. Но сепак, не беа […]
17/11/2014

Лазаров втор на листата на стрелци во ЛШ

Кире Лазаров ја одигра досега најдобрата партија во ЛШ, торпедирајќи го германскиот Фленсбург со 10 погодоци. Со овие погодоци Лазаров се наоѓа на делба на втората […]