Наши странци

04/01/2015

Зорица Десподовска заминува од Турција

Македонската репрезентативка Зорица Десподовска по шест месеци поминати во Турција, заминува од турскиот Муратпаша. Незадоволна од непрофесионалноста на клубот, обострано го прекинале договорот, со што сега […]
21/12/2014

Уште еден трофеј во кариерата на Кире Лазаров

Нашиот капитен Кире Лазаров со својата Барселона ја продолжија победничката серија во Шпанија и со денешната победа над Гранолјерс (37:26) обезбедија нов трофеј во шпанскиот ракометен […]
21/12/2014

Никола Стојчевски во одлична форма пред СП

Македонскиот интернационалец Никола Стојчевски во рамките на 20-то коло од шведската лига, со својот Редберглидс стигна до уште една гостинска победа над тимот на Онередс, со […]
15/12/2014

Зорица Десподовска со 6 погодоци го почасти турскиот Трабзон

Македонската репрезентативка Зорица Десподовска одлична во турскиот Муратпаша. На вчерашниот натпревар за својата екипа одигра 20 минути и постигна 6 погодоци, натпревар во кој убедливо ги […]
06/12/2014

Манасков: Ќе играме за себе и за публиката

Во пресрет на денешниот натпревар на плаво-белите, Дејан Манасков ветува добра игра. Овој натпревар ќе биде многу тежок, бидејќи и за двете екипи е од големо […]
04/12/2014

Кире Лазаров е во најдобриот тим за 2014 година

Нашиот капитен Кире Лазаров е избран во најдобриот тим за 2014 година, во изборот што го организираше специјализираниот портал „Хендбол планет“. Со вкупно 57 гласови, скоро […]