Наши странци

20/02/2015

Лахвија ги претстави Вугринец и Мојсовски

Катарскиот прволигаш Лахвија денеска и официјално ги претстави своите две најнови засилувања, Наумче Мојсовски и Ренато Вугринец. Македонските репрезентативци потпишаа договори до крајот на сезонава и […]
20/02/2015

Јоновски ја продолжува кариерата во шпанската АСОБАЛ лига

Столбот во одбраната на македонската ракометна репрезентација, Ацо Јоновски својата фантастична ракометна кариера ќе ја продолжи во шпанската АСОБАЛ лига, или поточно во редовите на актуелниот […]
15/02/2015

Дејан Манасков со 4 погодоци во своето деби

Вецлар вчера ја забележа својата 9-та победа оваа сезона во најсилната германска ракометна лига, откако на домашен терен го совлада Хамбург со резултат 32:25. Поранешниот ракометар […]
12/02/2015

Кире Лазаров уште две години во Барселона

Капитенот на македонската репрезентација, Кирил Лазаров потпиша нов договор до 2017-та година со најтрофејниот европски клуб Барселона. Лазаров минатата сезона беше најдобар стрелец во каталонскиот тим […]
20/01/2015

Зорица Десподовска промовирана во Кобленц

Македонската репрезентативка Зорица Десподовска беше и официјално промовирана во тимот на Кобленц, откако пред неколку дена го стави и потписот на договорот со тимот во кој […]
16/01/2015

Зорица Десподовска ќе игра во Бундес лигата

Нашата репрезентативка Зорица Десподовска отткако замина од турската Муратпаша, успеа за кратко време да најде нова средина. И тоа не било која, туку Германија. Десподовска потпиша […]