Наши странци

29/03/2015

Гоце Георгиевски до крајот на сезоната во Тулуз

Гоце Георгиевски веќе извесно време беше во потрага по својот нов клуб, а ова попладне „Македонски спорт“ ексклузивно информираше дека стандардниот македонски репрезентативец кариерата ќе ја […]
26/03/2015

Сара Стеваноска: Се прилагодив на турскиот ракомет

Ракометарката на Бурса – Турција, Сара Стеваноска е една од најтaлентираните македонски ракометарки. МакРакомет разговараше со Стеваноска за нејзиното заминување, за тоа каков е животот и […]
19/03/2015

Филип Миркуловски од јуни во Вецлар

Нашиот репрезентативец Филип Миркуловски на крајот на сезоната ќе го напушти тимот на Хановер и ќе премине во редовите на Вецлар, каде треба да го замени […]
07/03/2015

Дејан Манасков со нова блескава партија во дресот на Вецлар

Македонското репрезентативно лево крило, Дејан Манасков одигра нова блескава партија во дресот на Вецлар, каде постигна 7 погодоци. Доволно за да биде најефикасен ракометар на натпреварот […]
01/03/2015

Миркуловски постигна шест погодоци, но недоволни за победа

Македонскиот ракометен репрезентативец Филип Миркуловски одигра одличен натпревар во дресот на Хановер на гостувањето кај фаворитот Магдебург. Натпревар во кој постигна 6 погодоци, кои не беа […]
27/02/2015

Вугринец и Мојсовски со победа во своето деби

Ракометните репрезентативци на Македонија, Наумче Мојсовски и Ренато Вугринец, имаа успешно деби во својот нов клуб Лахвија, предводејќи ја оваа екипа до триумф на дуелот против […]